let's go fight the night with light

SAAL-DIGITAL.CZ - Fotoobraz

Třetím výrobek německé firmy SAAL-DIGITAL, který jsem si mohl vyzkoušet, byl z kategorie fotobrazů. Namísto nejčastější varianty, potištěné plátno natažené na rám, jsem si zvolil potisk reklamní desky, to totiž není běžně nabízený artikl a mne upřímně zaujaly možnosti takového media i jeho použití jako funčního estetického prvku vybavení bytu. Ostatně, na zdech už dávno nemám na další obraz místo.


Po předchozích zkušenostech by mne ani nenapadlo myslet si, že bude výsledek jiný než skvělý. Bývá ošemetné očekávat příliš, člověk se pak snadno zklame. Čekáte drama? Nečekejte. Ani tentokrát mi nic nechybělo a s výsledkem jsem naprosto spokojený. Pro otestování jem vybral jeden z nejosobitějších snímků mé aktivní kariéry fotografa, černobílý snímek nejen kolegyně z redakce časopisu IRONMAN, ale především úspěšné české závodnice v bodyfitness žen, temperamentní Nikol Kešelové.

Přesný název produktu je fotografie na pěněné PVC desce tloušťky 5 mm, kterou často využívají reklamní agentury. Darovaný kredit 1400,- Kč vystačil k zadání reprezentativního rozměru 60x90 cm. Objednal jsem jej tedy a nastal týden těšení se na velkoformátovou vzpomínku.

Kvalita zabalení

Na balení produktu firma rozhodně nešetří. Deska přišla v krabicovém kartonu. Ani po jeho odstranění ještě zdaleka nebyl vybalování konec. Samotná fotodeska byla fixována potravinářskou folií k těžko zlomitelné kartonové desce o síle tří statných stěn. Napětí to jen prodlužovalo, neboť kýžný fototisk byl z přivrácené strany. Kvalitní přepravní fixace na silnou kartonovou lepenku uchránila desku i od nejmenších oděrek. Karton navíc ve všech směrech desku přesahoval, byly tak dostatečně ochráněny i rohy.


Potisk

Kvalita tisku je i při zvětšení velmi dobrá, nepřibyla na ní žádná vypálená místa. Co mne překvapilo, vůbec ne negativně, je hmatatelná plasticita tisku. Bílou tvoří přímmo medium tedy samotná PVC deska. Tam, kde se podkla pokrývá barvou, dochází k tvorbě sice mělkého, přesto však hmatatelného reliéfu, V plochách maximální černé je navýšení zcela předvídatelně nejcitelnější, i tak to ale stále není vizuálně postřehnutelné.


Závěr

Změna se nekoná ani tentokrát. S výrobkem jsem bezvýhrad spokojen a fotoobrazy německé firmy SAAL-DIGITAL mohu vřele doporučit.

Jste zde

Domů
Facebook icon
Google icon
Yahoo! icon

Facebook icon
Google+ icon
RSS icon
YouTube icon

All the materials you can see on jarintrn.cz are originals (including banners) and it is strictly prohibited to use or copy it without asking me first.
If you got any questions, feel free to ask me at copyright$jarintrn.cz.

Jarintrn.cz © 2008 - 2017