let's go fight the night with light

SAAL-DIGITAL.CZ - Fotokniha

Na našem trhu vystrkuje růžky nová společnost s níž lze zúročit fotografické úspěchy v podobě profesionálních výrobků. Zaujala mne jejich velmi férová nabídka na sociálních sítích a zapojil jsem se do akce pro recenzenty. Přišlo mi milé, že namísto ulhané reklamy, zvolili pro své entrée skutečné názory zákazníků. Jediným nešvarem celé akce byl pro mne až příliš krátký čas, holt stárnu a blbnu a tak mi vše déle trvá.

Pro svoji v pořadí již 19. fotoknihu jsem si vybral Dereka Riggse, malíře, který stojí za dnes už slavnými přebaly LP veleslavné britské legendy, Iron Maiden. Právě fakt , že jejich spolupráce je už pěkných pár let u ledu, byl vhodným důvodem zrekapitulovat ji.
K výrobě fotoknih mám už své favority a na prvním místě byla vždy, vzhledem k vyššímu počtu kusů, cena. Ta dovede být u fotoknih velmi bolestná. Mým oblíbencem je Computer MCL Brno, u kterého ušetřím i na poštovném a Happy Foto, které tiskne v Německu a čas od času má až pohádkové slevy, takže se nakonec snesou i jejich vyšší manipulační poplatek a poštovné.
Cenami produktů se zde nemá cenu zabývat, mění se a osobně jsem nikdy neobjednával nic, co by zrovna nebylo akčně "zlevněno", případně už mám svoji cenu stálého zákazníka. Fotoprodukty jsou oblíbenou položkou slevových portálů, nebojte se je proto navštívit.

SaalDesigner 4.0

Namísto nákladů jsem se zaměřil na kvalitu softwarového vybavení, kterým vše začíná a mnohdy předčasně končí. SaalDesigner v současné verzi 4 má sympatických 7,6MB a po instalaci dokonce o desetinu méně. Vaše projekty jsou pak ukládají ve skrytém podadresáři uživatele, AppData/Roaming/SaalDesigner/Local Store/ a jejich velikost je rovná prostému součtu velikostí jednotlivých fotek.

Tady jsem jako uživatel skutečně překvapený a nešetřím chválou. Dnešní programátoři většinou na základní pravidlo útlé a svižné aplikace zcela kašlou. Saal Designer je ale nejen malý ale především skutečně chytře a intuitivně napsaný a nechyběla mi v něm žádná funkce, na které jsem zvyklý u konkurenčních firem. Právě naopak, tento David v sobě slučuje veškeré výhody předešlých Goliášů. Proto píši-li, že mi nechybělo nic, je tomu opravdu tak.

Vyžil jsem magnetické sítě, automatického zarovnání s ostatními objekty, kdy vám při posunu fotkou vyběhnou spojnicové čáry k nimž lze další objekt přichytit. Ty fungují v horizontálním i vertikálním směru většinu funkcí lze také přizpůsobovat, třeba rozlišení mřížky apod.

Dobrou fotku vám v dnešní době už asi nezkazí nikdo, jak ale zařídit čitelný text na pestře se měnícím podkladu fotografie? Uvítal jsem příjemnou funkci stínu písma, kde jsem si do kontrastu k jasu liter nastavil pro stín opačný extrém a snížil jeho rozmazání. Písmo získalo na plasticitě ale především se stalo v celém rozsahu pohodlně čitelné.

Samozřejmostí je možnost dědit nastavení jednotlivých položek. Třeba po volbě orámování a jeho nastavení dle vlastních potřeb, zůstalo už u zvoleného rámečku vše dle mého přání. Takové funkce jsem občas marně hledal, než jsem přišel na to, že SaalDesigner je logicky a intuitivně rovnou implementuje, namísto zbytečného rozšiřování kontextových nabídek, které by aplikaci jen znepřehlednily.

Potíže nenastaly ani se změnami pořadí listů nebo posunem fotografií mezi stránkami, funguje elegantní a prosté drag and drop.

Fotokniha

Vzhledem k povaze akce jsem si vybral luxusní vázanou knihu s vyhotovením na skutečném fotopapíru, jejíž nespornou výhodou je možnost dokonalého využití dvoustran, fotografie přesně navazuje protože se tiskne jako dvoulist, který lze i po vyvázání dokonale otevřít.

Jediný problém je s přesným ořezem finálního tisku. Program sice nabízí jakési bezpečné linie, kterým jsem se pro pozdější kontrolu snažil co nejvíce přiblížit, jak jsem ale zjistil, skutečně bezpečná zóna je pro většinu stran ještě o 2mm vpravo a dole menší. Byl to můj první výstřel. Jsem si jistý, že ty další už budou jen do černého.

Shrnutí

Celkově mohu jak program tak úroveň provedené práce jen chválit. Za zmínku stojí i způsob,jakým je výrobek zabalen. Kromě kartonového boxu byla kniha ještě v pěnovém pouzdře, jaká známe třeba z vybalování plochých obrazovek. Zásilku z německého Karlsruhe doručila během dvou dnů německá Deutsche Post a u nás jejich pobočka PPL.

Jste zde

Domů
Facebook icon
Google icon
Yahoo! icon

Facebook icon
Google+ icon
RSS icon
YouTube icon

All the materials you can see on jarintrn.cz are originals (including banners) and it is strictly prohibited to use or copy it without asking me first.
If you got any questions, feel free to ask me at copyright$jarintrn.cz.

Jarintrn.cz © 2008 - 2017