let's go fight the night with light

Lucie Loo Šimková

Kde se vzala, tu se vzala, kulturistům šampionát v Kutné Hoře otvírala svým pětiminutovým vystoupením nepřehlédnutelná osobnost české Pole dance scény Lucie Loo Šimková, mistryně České republiky 2013 a držitelka ocenění za Nejlepší technický výkon. Ač se to zprvu nemusí zdát, pole dance a posilování k sobě mají velmi blízko a zdaleka je nespojují jen první dvě písmena.


Úspěšné tanečnice se bez pravidelného silového cvičení neobejdou a na druhou stranu, současná nejlepší profesionální fitnesska, nedostižná Oksana Grishina si mimo jiného sportovního vyžití potykala i s tyčí, což znovu potvrdila nedávnou sérií uměleckých fotografií. Poslední roky se pole dance těší rostoucí oblibě dívek, žen, a dokonce už i mužů.
Úsilí věnované tomuto sportu, který je poutavou fúzí tance, gymnastiky, akrobacie a nedílné výrazové složky, přináší brzké viditelné výsledky už během jednoho roku. O tom, co takový trénink s tělem udělá, jsem se přesvědčil na vlastní oči i čočky při spolupráci s kamarádkou, náhodou také Lucií.

Lucie Loo Šimková se zdá být ženou na svém místě obdařenou opravdovým talentem. Po dvou letech cvičení bez instruktorky zkusila první soutěž a všem dobře známé „Veni, vidi, vici" dostalo konkrétní tvář, tvář mistryně České republiky v Pole dance 2013, Lucie Loo Šimkové. Snad proto, že cvičební trikot postrádá zbytečnosti, nepotvrdilo se hluboce české: „První vyhrání z kapes vyhání...", Lucie nepolevila a obhájila svoji pozici i v následujícím roce. Jak dopadne v letošním roce, zjistíme už tuto neděli.


Případné puritánky, než pustí slinu jedu, bych rád upozornil na spoustu dřiny a naprosto neodmyslitelnou cílevědomost, odříkání a pevný řád, bez kterých tento sport k úspěchu nevede. Poctivá dřina a kvanta potu jsou pak vidět na tvrdé a zdravě vyhlížející vysportované figuře. Na té Lucčině, která jen hraje svaly, nelze přehlédnout ani několik tetování. Lucie sama se netají s bouřlivou pubertou a blahodárným vlivem pravidelného cvičení na její zklidnění a rozvoj osobní morálky.

Je mi jasné, že kdo bude chtít udeřit, nepůjde pro hůl daleko, ale kdo půjde k tyči, udělá správnou věc.

Lucka je skutečně zajímavou osobností. Pokud chcete sledovat její dráhu, naleznete ji na facebooku pod heslem Lucie Loo Šimková, její fan page se jmenuje Loo Leopardí žena a kdo chce odebírat její kanál na youtube, bude hledat složeninu leopardizena.


Protože jsem se rozhodl vystoupení raději natočit, musel jsem si fotografie vypůjčit na internetu, pouze poslední je z archivu mateřské redakce ronnie.cz a její autorkou je Štěpánka Flusserová.

Jste zde

Domů
Facebook icon
Google icon
Yahoo! icon

Facebook icon
Google+ icon
RSS icon
YouTube icon

All the materials you can see on jarintrn.cz are originals (including banners) and it is strictly prohibited to use or copy it without asking me first.
If you got any questions, feel free to ask me at copyright$jarintrn.cz.

Jarintrn.cz © 2008 - 2017