let's go fight the night with light

Luďka Burdová

Na podzim 2012 se začala na našich soutěžích objevovat nová závodnice s nepřehlédnutelným potenciálem, Luďka Burdová. Když mě kamarád, Vjačeslav Vinogradov požádal o pár fotek jeho svěřenky, hned jsem využil situace a domluvil si s ní focení a rozhovor pro internetový portál ronnie.cz. Níže naleznete rozsáhlou galerii i přepis původního textu.

Luďka Burdová: "Kluky vodím do posilovny spíš já."

Na úvodní soutěži podzimní sezóny - GP Fitness Vyškov 2012 - začala sbírat první zkušenosti nová česká závodnice v kategorii bodyfitness Luďka Burdová. Tam jste si jí možná ještě ani nevšimli, Luďka ale ukázala, že má v těle duši bojovnice a o pár týdnů později dala všem najevo, že to se závoděním myslí vážně.

Luďka disponuje vyváženou postavou s líbivou siluetou, jak se můžete přesvědčit z fotografií, a pokud u bodyfitness vydrží, budeme mít další kvalitní závodnici. V současné době ji můžete potkat v Holmes Place na Černém mostě, kde také během focení proběhl náš rozhovor.

Ahoj Luďko, máš za sebou první sezónu závodnice, jaký to byl pocit?

První je za mnou a nemohu se dočkat jarní sezóny, na níž se už připravujeme.
Sáhla jsem si na dno, protože 3 měsíce diety a 4 superkompenzace za sebou mě naučily skutečné disciplíně. Stálo to za to? Ano, stojí to za to.

Jak ses vlastně dostala ke cvičení? Asi to není tvůj první sport, nebo ano?

Začalo to závodním plaváním, potápěním, přes koně k boxu, po sportovní aerobik a instruktora studiových hodin. Vztah ke kráse lidského těla mě provází celý život, ale naplno jsem se do posilování pustila v 19 letech, kdy jsem už věděla, co je mým posláním.

Přivedl tě do posilovny kluk?

Do posilovny mě přivedla touha po svalnaté postavě. To spíš já jsem už přivedla pár kluků do posilovny. (smích)

Máš trenéra, nebo už se připravuješ úplně sama?

Poznala jsem za poslední 2 roky několik lidí, se kterými jsem konzultovala přípravu a kteří mě posunuli blíž k současnému stavu, za nějž jsem vděčná. Všem děkuji.
Nyní mám toho nejlepšího trenéra, kterému bych tímto chtěla poděkovat.

Jaký je vlastně věčně usměvavý elegán Vjačeslav Vinogradov jako trenér?

Slávek je profesionál na svém místě, odborník v oboru a ten nejlepší člověk, kterému jsem vděčná, že mě připravuje. Celou přípravu mě inspiroval, motivoval a dodával sílu v tvrdé dietě a všech trénincích, kdy jsem se cítila psychicky i fyzicky na dně, než abych s úsměvem zvedala tuny v supersériích. Patří mu mé velké díky.

Koukal jsem, že hrazda pro to tebe není žádný problém, znám řadu holek které bys na ni nedostala.

Děkuji. Shyby? Základ! Je to pro mě nejobtížnější cvik, tedy byl, ale řadím ho mezi nejdůležitější cviky stejně jako klik a dřep.

Co vlastně cvičíš nejraději?

Ramena, ale když mám skutečnou chuť se absolutně zničit, tak určitě nohy.

Najdou se partie nebo cviky, které necvičíš nikdy? Třeba Lenda Murray neposilovala vůbec trapézový sval.

Spíše zařazuji více komplexních cviků, kruhových tréninků s vlastní vahou těla, hrazdu, TRX a jiné alternativní metody fitness, kde procvičím kompletně celé tělo, než abych prováděla plno izolovaných cviků na jednotlivé svaly. Tuto filozofii pak aplikuji i na své drahé klienty, jimž mnou prověřené a odzkoušené tréninky dělají evidentně dobře. (smích)

Na Pražském poháru jsi byla oproti Vyškovu jako vyměněná, jak se ti to podařilo?

Děkuji, nasadili jsme tvrdší superkompenzaci, maximální tréninkové nasazení a více kardia.
No, nebudu lhát, hlad byl. Na Vyškově jsem byla ještě tlusťoch, ani se na ty fotky nemůžu podívat. Ale takové zkušenosti jsou k nezaplacení.

Tvoje první sezóna nedopadla vůbec špatně, co bude dál?

Děkuji, a dál…? Přeci jarní sezóna! Zaútočím tvrdší, štíhlejší a připravenější. Budu mířit vysoko.

Tak to moc rád slyším. Nuže, ať se ti daří a na jaře se budu těšit.

Jste zde

Domů
Facebook icon
Google icon
Yahoo! icon

Facebook icon
Google+ icon
RSS icon
YouTube icon

All the materials you can see on jarintrn.cz are originals (including banners) and it is strictly prohibited to use or copy it without asking me first.
If you got any questions, feel free to ask me at copyright$jarintrn.cz.

Jarintrn.cz © 2008 - 2017