let's go fight the night with light

Nikol Kešelová - bez obalu

Už je tomu rok, co jsem naposled zpovídal oblíbenou českou závodnici kategorie bodyfitness, loňskou držitelku titulu mistryně ČR, půvabnou Nikol Kešelovou. Protože se ke mě donesly zvěsti o tom, že se Niki připravuje na jarní mistrovské soutěže a ke všemu jsme spolu nedávno nafotili netradiční sérii snímků pro Nikolin web, rozhodl jsem se, připravit pro Vás opět malý rozhovor doplněný několika aktuálními snímky.

Článek původně vyšel v dubnu 2009 na kulturistika.net.


Ahoj Niki, návštěvníci tvých stránek, niki.ronnie.cz, už moc dobře vědí, že se připravuješ na jarní mistrovské soutěže. Nelze si nevšimnout, že závodnic ubývá, kde se bere tvá motivace do nové sezóny? Loni jsi získala zlato ve své kategorii, pouhá obhajoba to asi nebude ne?
Moje motivace tkví v tom, že jsem nikdy nesoutěžila pro sebe, abych sama sobě něco dokazoval, na druhou stranu závodím, protože mě to vnitřně naplňuje. Motivaci jsme hledala a hledám v lidech, na kterých mi záleží. Tenkrát vše začal kamarád, který řekl, že je na mne pyšný, protože jsem hezká, v tu chvíli mě jeho slova urazila. Ono by to možná jinou slečnu potěšilo, já v tom viděla prázdná slova, protože posuzovat lidi s tím, s čím se narodíš, je nesmyslné. Cvičila jsem už v tu dobu trochu v posilovně a tak bez přemýšlení povídám, že půjdu na soutěže a vyhraji mu pohár a to bude důvod, proč by mohl říci, že je na mne pyšný.. Tahle paličatost se mě drží již pět let:o). Dalším cílem byla moje rodina, nebo lidé, co mi nepřáli úspěch a nevěřili, chtěla jsem veřejně promluvit i o svém původu, za který jsem se v dětství styděla. Vždycky jsem si našla důvod i cíl.
V letošním roce mě motivují dva lidé. Jeden člověk, který mi věnoval do startu velmi mnoho své energie a druhý člověk, kterému jsem přiznala, že jej do přípravy potřebuji, a aby mi dal šanci dokázat mu, že dostojím svého slova, když jsem něco slíbila.

Taková příprava není nic snadného, máš sponzora?
Nemám, letos si hradím všechno ze svých peněz sama. S přípravou jsem začala až v únoru, protože se mi dostaly perfektní podmínky. Měla jsem šanci do rozjezdu skloubit přípravu ve fitku s boxerskými tréninky. Dostala jsem tím vzpruhu do žil a vrátila se mi i chuť ke cvičení, kterou jsem již pár měsíců postrádala. Navíc jsem byla po rozchodu, který mi ležel dost na srdci, takže rozjet vlak jménem: „příprava na 100%“ je a byla zásluhou jednoho, o němž jsem se zmiňovala výš.

A co psychická podpora, kdo je ti v dobách nejtěžších oporou?
To je různé. Především by měl být člověk sám sobě oporou a měl by jít dál i přes překážky. Podporuje mě rodina, přátelé, lidé kolem a někdy i ti, do kterých bych to neřekla.

Asi není snadné udržet si harmonický vztah, když je někdo fitnesskou, nebo se mýlím?
Nemýlíš se, akorát se o tom moc veřejně nemluví, málokterá závodnice, co soutěží si chce tuto skutečnost přiznat, nebo s tím vyjít na veřejnost, vždyť se není čím chlubit, na druhou stranu se není ani za co stydět. Krásné tělo z obrázků a z plakátů není zadarmo, ani úspěchy, které si vybuduješ. Nevyčaruješ je z prstenu, ani z dopisu pro Ježíška, proto se musí úspěch na něčem odrazit, nebo poznamenat. Většinou právě v soukromém životě. Držet přísnou dietu, do toho pracovat, vařit denně jídla na vodě, chodit na tréninky dvakrát denně, nemít energii navíc a téměř většinu času se pohybovat mezi muži v posilovně, musí být velmi náročné na psychiku partnera, který se v přípravě na soutěže sune nepsaným zákonem na druhé místo.

Jak vlastně snášíš dietu? (...a neboj se být upřímná, mluvíš s nadějným kandidátem na titul vyžle roku.)
No, zatím tě neberu jako konkurenci:o). Každý rok jinak, ale letos nemusím poprvé shazovat 15 kg. Už jsem se před novým rokem udržovala na váze a tak to letos úročím tím, že neshazuji kila za každou cenu a nejsem z toho ve stresu. A jak to mám letos? Baví mě a zároveň ji nenávidím, je to nahoru dolu. Naštěstí jsem velký barbar na jídlo, takže mi je jedno co jím, hlavně že jím.

Nemáš někdy chuť všechno to vzdát?
Mám, nejsem bezedná studna dobré nálady:o). I když jsem vnitřně silný člověk a ustojím mnoho, jsou chvíle, které mě dokáží dostat na kolena a pozastavit. Nejhůř nesu, když jsem v dietě a trpí tím ten, kdo je mi nejblíž. Na jednu stranu mám svůj cíl, který vidím a chci jej horlivě dosáhnout a na druhou stranu mám úzkost, že ubližuji a nedávám druhému tolik, kolik by potřeboval. Vzdát všechno se mi chce však nejvíc, když mě nejbližší člověk opustí, protože neustojí moji přípravu, ve které jsem skutečně náročná. A na otázku, proč jsem náročná? Odpovím rovnou, že pak bych nebyla tam, kde jsem.

Začátkem února jsme spolu opět fotili, tentokrát ale jinak než obvykle, jak ses vlastně cítila, bylo ti to nepříjemné?
Jardo, znám tě už nějaký rok a mám k tobě důvěru, ale že bych se cítila jako ryba ve vodě před tebou nahá, to zase takoví přátelé nejsme:o). Den před tím jsem měla celodenní focení pro známý mužský server, kde jsem měla možnost si něco podobného vyzkoušet, tak je pravdou, že tam jsem se už trochu otrkala:o). Druhý den focení s tebou bylo o čase, kdy zahodím stud.

A teď s odstupem dvou měsíců, když máš před sebou hotové fotografie?
Jsem velmi spokojená, protože jsi dodržel naši úmluvu, že nic navíc nebude vidět a že uděláme slušně nahé fotky. Seděla jsem u PC a prohlížela si snímek za snímkem.

A jak takové snímky přijalo tvé okolí?
Pozitivně. Někdo se divil, někdo žasl. Všechno ale s úsměvem.

Našly se i negativní reakce?
Našly, ale zatím o nich nevím:o). Kdybych si myslela, že se každému zalíbí a budou pět chválu, byla bych bláhová a dost naivní. I negativní názory jsou potřeba a vždy se najde jeden z řady, který bude chtít vybočit a ukázat si prstem. Někdo bojuje za první místo na soutěžích a někdo jiný zase za první místo v kritizování, každý jsme si zvolili svoji zálibu. Je důležité, že jsme spokojeni my dva a že jsme pár lidem udělali také radost a někomu něco vysvětlovat navíc je zbytečné.

Nuže nezbývá než ti poděkovat a popřát pevnou vůli do posledních týdnů přípravy, protože až to vypukne, tým ronnie.cz bude u toho!
Ale lůja:o).

Jste zde

Domů
Facebook icon
Google icon
Yahoo! icon

Facebook icon
Google+ icon
RSS icon
YouTube icon

All the materials you can see on jarintrn.cz are originals (including banners) and it is strictly prohibited to use or copy it without asking me first.
If you got any questions, feel free to ask me at copyright$jarintrn.cz.

Jarintrn.cz © 2008 - 2017